Якщо Путін поткнеться — сильно пошкодує. Латвія, Данія та Естонія створюють багатонаціональну дивізію «North»

Латвія, Естонія і Данія підпишуть меморандум про взаєморозуміння зі створення штабу багатонаціональної дивізії «Північ» (Multinational Division Headquarters North) для планування оборони Балтійського регіону на військовій базі в Адажі.

«Штаб – це створене Латвією, Естонією і Данією міжнародне військове формування, в якому згадані країни взяли на себе керівну роль, що передбачає більший внесок в створення штабу, а також більше можливостей при прийнятті рішень про його діяльність та розвиток», – йдеться в повідомленні міністерства оборони Латвії до проекту рішення.

Як країни-учасниці заяву також підписали міністри оборони Канади, Сполученого Королівства та Литви.
Відзначається, що штаб буде відкритий для участі й для інших союзників. Штаб створюється для того, щоб зміцнити колективну оборону і стримування, забезпечивши в Балтійському регіоні наявність елемента командування Північноатлантичного альянсу.

Латвійський уряд уповноважив міністра оборони республіки Артіс Пабрікс підписати угоду з Таллінном і Копенгагеном. Очікується, що меморандум підпишуть глави оборонних відомств Естонії, Латвії та Данії.

За даними латвійського відомства, штаб буде складатися з двох частин. Один з елементів штабу в мирний час буде базуватися в Данії, а другий – в Латвії. Частина персоналу штабу буде на постійній основі перебувати на латвійській території.

У штабі дивізії при повному розгортанні службові обов’язки виконуватимуть більше 300 військовослужбовців.
Створення штабу дивізії в Латвії не тільки свідчить про політичну підтримку союзників по НАТО сприянню європейської безпеки, але і чітко демонструє бажання все більше брати участь у зміцненні колективної безпеки і створенні ефективних військових рішень, що збільшують в довгостроковій перспективі готовність і здатність НАТО захистити країни-учасниці, підкреслює Міноборони Латвії.
Джерело

Share
error: Content is protected !!