Укроборонпром потрапив в новий скандал: суд прийняв сенсаційне рішення

Господарський суд Хмельницької області підтримав країну-агресора в судовому спорі між «Красилівським агрегатним заводом», що входить до складу Укроборонпрому, та російською літакобудівною корпорацією «МиГ». Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

Зазначається, що суд повністю задовольнив позовні вимоги російської компанії та присудив стягнути з українського підприємства понад 5 млн рублів (2 млн грн) на користь «МиГ», який є одним з основних підприємств російської військової промисловості.

Рішення було ухвалено 18 квітня суддями Михайлом Смаровозом, Валентиною Виноградовою та Юрієм Гладюком.
В «Укроборонпромі» наголосили, що таке рішення повністю суперечить указу президента України № 82/2019 про введення в дію рішення РНБО від 19 березня 2019 року санкцій проти РФ. Саме цим указом корпорацію «МиГ» було включено до санкційного списку.

Зазначається, що указ про санкції був синхронізований з аналогічними санкціями ЄС і США.
В «Укроборонпромі» заявили, що будуть оскаржувати рішення Господарського суду Хмельницької області у суді вищої інстанції.

Корпорація «МиГ» входить до складу російської «Объединённой авиастроительной корпорации», 100% акцій якої належить Росії.
«МиГ» є одним з основних підприємств російського ОПК та виконує повний цикл робіт у сфері створення, ремонту та модернізації винищувальної авіації, озброюючи російську армію літаками МіГ-29.

Раніше повідомлялось, що під час незалежного аудиту у державному концерні Укроборонпром з деяких документів знімуть гриф таємності.
Ще раніше президент Петро Порошенко заявив, що все керівництво Укроборонпрому має пройти перевірку на поліграфі.

Нагадаємо, у березні 2019-го журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» оприлюднили розслідування, у якому ідеться, що син вже екс-заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Загалом учасники схеми отримали від Укроборонпрому 250 млн гривень.

Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка. За даними розслідувачів, керівництво концерну Укроборонпром знало про шахрайські оборудки й давало на них згоду. Більше того, про розкрадання в оборонному комплексі країни знали у всіх силових структурах.
Після розслідування, Порошенко звільнив Гладковського. На його посаду призначили Сергія Кривоноса. Олег Гладковський звинувачення відкидає.
Джерело

Share
error: Content is protected !!