Цe нeпpuпyстuмo, чepeз їx нeдбaлicть cтpaждaють вci. Y бepeгiв Кpuмy мacoвo гuнe puбa: eкoлoгu cтpuвoжuнi — Чopнe мope «кuшuть» нeбeзпeчнuмu peчoвuнaмu

Міжнародні екологи останні два роки проводили дослідження Чорного моря і з’ясували, що в ньому велика концентрація пестицидів, сонцезахисних кремів, знеболюючих і інших медикаментів. Про це розповіла учасник проекту ЄС — Програма розвитку ООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: вибрані заходи» Олена Марушевська, зазначають Патріоти України.

«Ми знайшли пестицид ДДТ, який давно заборонений, але як і раніше залишається в морській воді у великій концентрації. Крім того, дуже багато ліків — ібупрофен, антибіотики. Всі ліки, які ми використовуємо, не піддаються очищенню в стічних водах і теж потрапляють в Чорне море. Також ми виявили неймовірно високу концентрацію сонцезахисного крему в центрі моря «, — зазначила вона.

Крім того, в морській воді виявлено велика концентрація антидепресантів. Концентрація інших шкідливих речовин, зокрема ртуті, перевищує пороги токсичності і може бути небезпечною для людини.
За словами екологів, забруднення Чорного моря біля берегів Криму вже вплинуло на вилов риби.
Джерело

Share
error: Content is protected !!