Що ж ви накоїли?! Французи віддали нашу «Мрію» Россії, обуренню немає меж

Віддали Росії: Навколо українського літака «Мрія» розгорівся скандал у Франції. Французьке інформагентство AFP назвало український транспортний літак-гігант АН-225 «Мрія» російським літаком.

Помилка була допущена в матеріалі, присвяченому будівництву китайських важких військово-транспортних літаків Xian Y-20. Порівнюючи їх з іншими літальними апаратами такого ж класу, в своїй інфографіці, AFP позначило український транспортний літак АН-225 «Мрія», як російську машину, передають Патріоти України.

.

Як відомо, найбільший в світі реактивний транспортний літак АН-225 «Мрія» був розроблений ще в СРСР на київському ОКБ ім. «Антонова». Гігант вперше піднявся в повітря в 1988 році і до цих пір існує практично в єдиному екземплярі. За різні рекорди цей літак занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Зараз «Мрія» активно експлуатується українською авіакомпанією Antonov Airlines і виконує комерційні рейси по всьому світу.

При цьому, в 2016 році з’явилися повідомлення про те, що Україна нібито передала Китаю документацію на виробництво АН-225. Ці повідомлення були спростовані китайською стороною. Пізніше китайці висловлювали бажання взяти участь в добудові другого літака АН-225, але даний проект поки залишився нереалізованим.

Джерело

Share
error: Content is protected !!