Крим не дає спокою: Що приготувало НАТО на цей раз

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Вашингтон сподівається на наступному тижні оголосити нові заходи НАТО проти Росії через агресію проти України. Активність альянсу в акваторії Чорного моря значно зросла. Росія ж після окупації Криму істотно збільшила мілітаризацію колись курортного півострова.

.

“Ми зможемо оголосити про нову серію заходів, щоб дати відсіч діям Росії в Криму”, – як пише Reuters, про це повідомив держсекретар США Майк Помпео.

За його словами, США роблять недостатньо по ситуації навколо Криму. Він також додав, що Вашингтон має намір “виправити” ситуацію навколо півострова.

Поки неясно про які заходи йдеться, але оголошені вони вже будуть після президентських виборів в Україні, які пройдуть в неділю.
Активність НАТО навколо Криму значно зросла в останні місяці. Так, зокрема, збільшився термін перебування кораблів альянсу в районі Чорного моря.

У недавньому оборонному документі НАТО зазначається, що альянс реалізує стратегію присутності в регіоні Чорного моря, яка полягає в збільшенні терміну перебування сил НАТО в його акваторії. Це здійснюється спільно з союзниками по регіону – Румунією, Болгарією і Туреччиною. У 2018 році, говориться в доповіді, кораблі НАТО проводили на патрулюванні в Чорному морі 120 днів замість 80, як це було раніше.

.

9 березня відразу кілька літальних апаратів НАТО здійснили розвідку близько окупованого Криму та анексованої Східної Пруссії (Калінінградська область РФ). У районі окупованого Росією Кримського півострова і Донбасу діяв безпілотник ВПС США RQ-4B-30 Global Hawk з бортовим номером 10-2043 і позивним FORTE10.

Літальний апарат злетів з бази Сігонелла на острові Сицилія, і, слідуючи через повітряний простір Греції, Болгарії і Румунії, пролетів над територією України. Дрон зробив кілька маневрів біля лінії розмежування в Донбасі, а потім провів розвідку поблизу окуповного Росією Кримського півострова.

Варто відзначити, що в п’яту річницю окупації півострова НАТО закликало Росію “повернути” Крим Україні, йдеться в поширеній альянсом заяві. У НАТО відзначили, що вважають окупацію Криму серйозним порушенням міжнародного права, а також загрозою для євроатлантичної безпеки. Укладачі заяви підкреслили, що НАТО не визнає окупації Росією Криму. “Ми закликаємо Росію повернути Крим Україні”, – йдеться в заяві альянсу.

.

Коментуючи цю заяву російський сенатор Алєксєй Пушков заявив, що якби процесу “приєднання” не відбулося, в Криму з’явилася б військова структура НАТО.

“Ибо первое, что сделал бы Киев, если бы Крым не ушел в Россию – передал бы военно-морскую базу в Севастополе США/НАТО. Но уже не выйдет”, – говорив Пушков.

Мілітаризація колись курортного Криму значно збільшилася після окупації. В даний час в окупованому Криму дислокується 27-а змішана авіаційна дивізія 4-ї армії ВПС і ППО ВКС. До її складу входять розташовані на аеродромах Гвардійське, Бельбек і Джанкой 37-й змішаний авіаційний полк (по 12 літаків моделей Су-24М і Су-25СМ), 38-й винищувальний авіаційний полк (1 літак Су-27, по 12 літаків Су- 27П і Су-27СМ, а також 2 літаки Су-27УП і 4 – Су-30м2) і 39-й вертолітний полк (вертольоти Мі-8, Мі-35М, Ка-52, Мі-26).

Російські купаційні засоби протиповітряної оборони в даний час на півострові представляють 31-а дивізія ППО в складі розташованого в Севастополі 12-го зенітного ракетного полку і розташованого в Феодосії 18-го зенітного ракетного полку. Кожен з них включає в себе по два зенітних ракетних дивізіонів С-400 і по шість зенітних ракетно-гарматних комплексів “Панцир-С1”. Крім того, до складу 31-ї дивізії ППО входить 3-й радіотехнічний полк (Севастополь).

Російські окупаційні сухопутні війська в Криму представлені 22-м армійським корпусом в Сімферополі. Він був утворений ще в грудні 2016 року шляхом об’єднання сухопутних і берегових військ Чорноморського флоту, дислокованих на півострові. У складі 22-го АК 126-а окрема бригада берегової оборони, 127-а окрема розвідувальна бригада, 8-й окремий полк берегової оборони, 1096-й окремий зенітний ракетний полк.

.

Окуповані Крим і Севастополь, як заявляють російські імперіалісти, “вошли в состав России на правах субъектов федерации в марте 2014 года, после госпереворота на Украине и общенародного референдума на полуострове, в ходе которого “за” воссоединение с Россией высказались более 95% из проголосовавших 80% избирателей”.

Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим, організувавши “референдум” з його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% висловилися за приєднання Криму до Росії.
18 березня в Кремлі був підписаний так званий “договір” про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Насильницька анексія Криму не визнається українською державою, не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії, натомість російською владою трактується як «повернення Криму до Росії».

Згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.
Джерело

Share
error: Content is protected !!