Кремль захлинувся від люті. На Афоні радісно зустріли делигацію ПЦУ: «Нарешті ніхто тебе не цькує»

«Ніхто не закривав перед нами ніяких воріт»: паломники ПЦУ на Афоні спростували російську пропаганду. Раніше ЗМІ писали, що делегацію ПЦУ в цей монастир на Афоні не пустили. Священики це спростовують – біля святинь вони були. Делегація Православної церкви України відвідала Афон.

Делегація Православної церкви України повернулася з першого закордонного відрядження. Семеро священиків з офіційним візитом відвідали Афон, ідеться в сюжеті ТСН. Додому вони повернулися позавчора, але все ще під враженням від поїздки на Святу Гору, де майже всі побували вперше в житті. За чотири доби українці встигли відвідати 16 монастирів, у двох із них співслужили із грецькими монахами літургію. »

Ніхто не закривав перед нами ніяких воріт. І за нами теж», — спростовує міфи російської пропаганди отець Валерій. Це стосується візиту до Пантелеймонівського монастиря. Як і весь Афон, де-юре він перебуває під юрисдикцією Константинополя, але де-факто контролюється Москвою. У день візиту туди українців у російській пресі з’явилася інформація, що делегацію ПЦУ в цей монастир не пустили. Священики це спростовують – біля святинь вони були.

«Нам не дозволили підійти і поклонитися до мощей Пантелеймона цілителя. Він сказав, що їх вже виносили ранком і вже все. Але ми були там», — пояснюють члени делегації. На плітки росіян вони не ображаються, бо священиків переповнюють враження та радість:

«Нарешті ніхто тебе не цькує! Нарешті ніхто не каже, що ти неканонічний, неблагодатний, ніхто тебе не допустить до престолу. Це вже все в минулому». Паломники зізнаються, що після років ізоляції їм не терпиться їздити світом, і вже набудували планів на майбутнє. Однак офіційні візити продовжать уже тоді, коли помісні церкви залагодять формальності, офіційно визнають українську церкву і запросять її представників до себе.

Джерело

Share
error: Content is protected !!